Uczestnicy warsztatów wymienili następujące uwagi (przyczyny/skutki) związane z tematem:
Biznes powinien wspierać wykorzystywanie wiedzy teoretycznej.
Biznes powinien pozostawać w kontakcie z nauką. Przedsiębiorcy powinni jasno wyrażać swoje potrzeby w zakresie kwalifikacji studentów.
Biznes powinien zatrudniać więcej stażystów.
Uczelnie wciąż unikają kontaktów zewnętrznych i upowszechniania własnej wiedzy, nie dostrzegając wpływu, jaki firmy mogą mieć na aplikacyjność i praktyczne wykorzystanie wiedzy.
Tworzenie pracy, dobrobytu i wysokiej jakości życia;
Kupować wiedzę, kupować pomysły, informacja zwrotna dla nowych produktów, technologie, inwestycje;
Środowisko naukowe oczekuje, że przedsiębiorcy dostrzegą jego rolę w napędzaniu postępu gospodarczego, a przez to w tworzeniu kanałów współpracy i źródeł finansowania. Celem jest tworzenie partnerstw korzystnych dla obu stron.
Biznes powinien jasno wyrażać swoje potrzeby względem nauki.
Przedsiębiorcy powinni aktywnie uczestniczyć w tworzeniu programów studiów.
Uniwersalność nabytej wiedzy, wskazówki w zakresie potrzeb rynku i przemysłu, inwestowanie w projekty B+R, inwestowanie w zasoby ludzkie z kwalifikacjami naukowymi.
Należy bardziej skupić się na rozwoju, a mniej na korzyściach.
Drogi rozwoju przedsiębiorstw zmieniały się w bardzo szybkim tempie. Rozwój studiów pod kątem zmian w biznesie może stanowić dużą wartość. Jednak nauka, gdy dotyczy jedynie zagadnień teoretycznych, oddala się od rzeczywistości w organizacjach.
Dostęp do firm dla stażystów oraz udzielanie informacji zwrotnych. Pieniądze na uczelniach jako wyzwanie: Uniwersytety są skupione na przetwarzaniu pieniędzy (sztuka dla sztuki, a nie dla konkretnego przychodu).
Więcej funduszy na badania;
Partnerzy gotowi ryzykować dla innowacyjnych projektów;
Pole, gdzie można testować innowacyjne projekty;
Laboratoria i inne udogodnienia od sektora prywatnego;
Wsparcie przedsiębiorstw i sponsorów;
Wsparcie przedsiębiorstw jako partnerów strategicznych.
Wspólne wnioski:przedsiębiorstwa powinny więcej inwestować w badania i rozwój, nie tylko finansowo, ale również zapewniając studentom bezpośredni dostęp do praktyk i udostępniając własne zasoby. Ponadto przedsiębiorcy powinni opracować bezpośrednie relacje z instytucjami B+R, aby móc komunikować swoje potrzeby. Należy podkreślić, że środowisko naukowe oczekuje, że przedsiębiorcy uznają wkład naukowców w przyspieszenie rozwoju gospodarczego. Można tworzyć partnerstwa korzystne dla obu stron, jeżeli przedsiębiorcy będą w stanie pokonać obecną nieufność.
Polska
5 members
Description
Jakie są oczekiwania naukowców i uczelni względem świata biznesu?
by Ins.forPriv.Ent.andDem.
Jul 8, 2011
Uczestnicy warsztatów wymienili następujące uwagi (przyczyny/skutki) związane z tematem:
Wspólne wnioski: przedsiębiorstwa powinny więcej inwestować w badania i rozwój, nie tylko finansowo, ale również zapewniając studentom bezpośredni dostęp do praktyk i udostępniając własne zasoby. Ponadto przedsiębiorcy powinni opracować bezpośrednie relacje z instytucjami B+R, aby móc komunikować swoje potrzeby. Należy podkreślić, że środowisko naukowe oczekuje, że przedsiębiorcy uznają wkład naukowców w przyspieszenie rozwoju gospodarczego. Można tworzyć partnerstwa korzystne dla obu stron, jeżeli przedsiębiorcy będą w stanie pokonać obecną nieufność.